Ergenlik Döneminde Estetik Operasyon Uygun Mu? - SEPETYA | Kadın, Güzellik, Moda, Sağlık ve Dahası

  • * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Sepetya 1093x250 Reklam Alanı

Ergenlik Döneminde Estetik Operasyon Uygun Mu?

Sepetya 728x90 Reklam Alanı
Ergenlik Döneminde Estetik Operasyon
  • Beğen
    Loading...
Sepetya 728x90 Reklam Alanı

Bu yazımızda çok merak edilen konulardan olan ergenlik döneminde estetik operasyon konusu üzerinde duracağız. Bildiğimiz gibi artık güzellik kavramı konusunda yaş farketmeksizin insanların ciddi anlamda attığı adımlar söz konusu.

Estetik operasyonlarda yaş konusu birçok kişi tarafından merak edilen başlıca unsurların başında geliyor. Merak edilenlere elimizden geldiğince en net şekilde bilgiler sunacağız.

Yaşa Göre Kemik Yapısı

Yaşınız geliştikçe vücudunuzun kemik yapısı gelişir. Ergenlik dönemi, kimisine göre yeterli bir yaş düzeyi iken bilimsel olarak durum bu şekilde değil. Uzmanlar, özellikle yüz ve çevresinde yapılacak uygulamaların önüne geçilemez sorunlara neden olabileceği konusunda uyarıyor.

Özellikle de burun estetiği, her ne olursa olsun erken yaşlarda tercih edilmemesi gereken konulardan birisi. Türkiye genelinde özellikle rinoplasti uygulamalarında ki yaş oranı ciddi anlamda düştü ve bu durum beraberinde ister istemez uyarı süreci içerisine girilmesi demek. Uzmanlar, erken yaşta estetik operasyonları çok fazla önermiyorlar.

Özellikle yüz ve çevresinde ki kemiklerin oluşumu, ergenlik döneminde dahi tam oturmamış olabilir. Yapılacak olan estetik uygulamaların ciltte ya da kemiklerde kalıcı hasarlara neden olma olasılığı çok yüksek.

Ergenlik Döneminde Estetik Kaygı Nedeni ile Bıçak Altına Yatmayın!!!

Özellikle dikkat edilmesi gereken uyarı budur. Ergenlik döneminde sadece estetik kaygılarınız nedeni ile estetik operasyona kesinlikle girmeyin. Her ne olursa olsun daha vücudunuzun gelişme aşamasında olduğunu unutmayın.

Örnek verelim. Burnunuzun üst kemiğinde büyüme var ve bu da estetik olarak canınızı sıkıyor. Ancak ergenlik dönemindesiniz. Sadece estetik kaygılarınız nedeni ile estetik operasyon kesinlikle ÖNERMİYORUZ!!! Burnunuzda genel olarak nefes almanızı engelleyen ve bu tarz günlük hayatınızı etkileyen sıkıntılar olabilir. Bu şekilde belki sorunu gidermek için alternatif çözümler üretilebilir.

Ancak estetik kaygı nedeni ile operasyonlar için en az 20 yaşını beklemeniz bu anlamda önemlidir. Aynı şekilde deri üzerinde ki estetik sorunlar için de bu durum geçerli. Yanık ya da kesik gibi sorunlar olmadığı sürece gerdirme ya da bu gibi işlemlerden uzak durun. Bilhassa liposuction gibi uygulamalar için ergenlik dönemi çok çok erken bir dönem.

İçerik Kopyalama Yasal Uyarı

Sepetya 728x90 Reklam Alanı
ETİKETLER