Google Türkiye Ofisi Dekorasyonu ve Resimleri - SEPETYA | Kadın, Güzellik, Moda, Sağlık ve Dahası

  • * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Google Türkiye Ofisi Dekorasyonu ve Resimleri

Google Türkiye Ofisi
  • Beğen
    Loading...

Dünyanın en büyük markalarından birisi olan Google Türkiye ofisi dekorasyonu ve resimleri ile sizleri bilgilendirmek istiyoruz. Bildiğimiz gibi zaman içerisinde teknoloji ülkelerinden birisi olma yolunda hızlı adımlar atar olduk. Hal böyle olunca dünyaca ünlü bilişim markaları ülkemizde de ofis açma yoluna gittiler.

Google şirketinin çalışanlarına sunduğu imkanlar herkesin malumu. Dolayısı ile ofis ortamı da ciddi anlamda merak edilen konular arasında yer alıyor. Google Türkiye ofis ziyareti sonrasında elde ettiğimiz verileri sizlere sunmak istiyoruz. Bu büyük şirketin çalışanlarına ne gibi imkanlar sunduğuna birde hep birlikte yakından bakalım.

Google Türkiye Ofis Dekorasyonu

Google Türkiye Ofis Dekorasyonu

Google Türkiye ofisi dekorasyon anlamında da bizlere mükemmel seçenekler sunuyor. Öncelikle bu ofislerin dekorasyonları dünyaca ünlü mimarlar tarafından yapılıyor. Çok büyük bütçeler ile hazırlanan ofislerden bahsediyoruz. Ancak her ne olursa olsun markanın büyüklüğü, çok ufak nüanslarda dahi kendisini gösterebilmelidir.

Google, bunu her şekilde Türkiye ofisine yansıtmış demek yanlış olmaz. Eğlence alanları, sosyal alanlar, çalışma alanları ve aklınıza gelebilecek her noktada çok ince fikirler göze çarpıyor. Ancak öncelikle genele yayılalım.

Google Logosunun Renkleri Hakim

Öncelikle ofis genelinde bir gezinti yaptık. Mobilyalarda, duvarlarda, masa aksesuarlarında ve aklınıza gelebilecek tüm detaylarda Google logosunun renkleri hakim. Yani mavi, kırmızı, sarı ve yeşil renklerin hakim olduğu bir ofis dekorasyonu bizleri karşılıyor.

Bu, aslında marka algısının en önemli örneklerinden birisi. Bu renkler, seçilirken de öyle bir seçilmiş ki görsel olarak bizlere tam olarak istediğimizi sunuyor. Hem görüntü olarak mükemmel imkanlar sunuyor hem de tam bir iç mimari harikasını bizlerin gözüne gözüne vuruyor.

Google Türkiye Ofis Renkleri

Modern Mobilyalar ve Göz Alıcı Çizgiler

Google İstanbul ofisi içerisinde farklı olarak göze çarpan seçeneklerin başında modern çizgiler göze çarpıyor. Mobilyaların malzeme kalitesi, tam olarak günümüz trendlerini yansıtıyor. Ahşap tasarımlı masalar ve her çalışanın rahatlığı için seçilmiş çalışma koltukları.

Ofis içerisinde ki tüm koltuklar Google renklerine göre tam bir tasarım harikası olarak seçilmiş. Ofis duvarlarında her oda, yine Google renkleri ile canlandırılmış. Kapasite olarak da geniş olduğundan dolayı hayal gücünün istediği her şey bu ofiste kendisini gösteriyor.

Google İstanbul Ofis

Ofis İçi Eğlence Alanları Özenle Hazırlanmış

Dekorasyonda karmaşa her zaman uzak durulan bir konudur. Google Türkiye ofisinde de tüm alanlar hazırlanırken bu konuya ayrıca ehemmiyetli yaklaşılmış. Ofis içerisinde kafe bölümü ayrı, Playstation oyun alanları ve istirahat alanları ayrı olarak tasarlanmış. Ayrıca ofisin en can alıcı bölmesinde de bir salıncak yer alıyor.

Bu salıncak aslında ofis için ayrıca önemli. Bilhassa bayanlar, özgürlük temalı bu salıncakta fazlası ile zaman geçiriyor demek yanlış olmaz. İnce detaylar ve göz alıcı seçenekler.

Google Türkiye Ofis Resimleri

Ofis İçerisinde bir Alaçatı Kafesi Konsepti

Google Türkiye ofisi içerisinde bir Alaçatı konsepti yaratılmak istenmiş. İnsanlar, kendilerini tatilde gibi rahat hissetsin diye de mükemmel bir kafe konsepti hazırlanmış. Bu kafede istediğinizi içebiliyor, diğer çalışma arkadaşlarınız ile sohbet edebiliyorsunuz.

Kafe içeriğinde ki içeceklerin tamamı ofis çalışanlarına ücretsiz olduğu gibi özel bir konsept olduğu için aslında ofisin en ideal noktalarından.

Google Türkiye Ofisi Alaçatı Cafe

Tüm Çalışanların Etkileşimli Olabilmesi için Özel Konsept

Bu tip ofislerde insanlar genellikle herkesin kendisine ait odasının olduğunu düşünür. Ancak durum bundan tamamen farklı. Bilişim sistemleri ve bilhassa Google gibi dünyanın en büyük işlevselliğe sahip şirketi, çalışanlarının bir arada bütünleşik çalışmasına ihtiyaç duyar.

Fikir alışverişi, ortak fikirlerden doğacak yeni projeler ve uygulamalar bu gibi şirketlerin büyümesinde ki en büyük etken. Bu neden dolayısı ile tüm ekip, yönetim hariç birbiri ile yakın çalışır ve toplantılarla sık sık bir araya gelirler. Masalar, çift yönlü ve birleşik olarak ekip ekip ayrılacak şekilde hazırlanmış ve gerçekten muazzam bir ortam bizleri karşılıyor.

Google Türkiye Çalışma Ofisi

Arı Kovanı Tasarımında Bireysel Dinlenme Alanları

Google, özellikle sürekli çalışmak gereken ve yorgunluğu da bir hayli fazla olan şirketler arasında. Bu neden dolayısı ile çalışanların bunalan hallerini de düşünmek, şirket yöneticilerinin işleri arasında yer alıyor. Dolayısı ile Google Türkiye ofisi içerisinde bireysel dinlenme alanları oluşturulmuş durumda.

Özel olarak tasarlanan bu bireysel dinlenme alanları içerisinde dilerseniz tek başınıza, dilerseniz birkaç arkadaşınız ile zaman geçiriyorsunuz. Hatta isteyen çalışanlar, dizüstü bilgisayar ile tamamen burada da çalışma şansına sahip.

Google Türkiye Ofisi Özel Alanlar

Yeşilçam’a Özel Fuaye Alanı

Google, ofisinde Türk esintilerini asla unutmamış ve çalışanların da nostalji yapabilmeleri için özel alanlar oluşturulmuş. Yeşilçam konseptine sahip özel fuaye alanı, aslında sizlere mükemmel seçenekler sunuyor diyebiliriz. Masa ve sandalyelerde ki Google renk konsepti yine kendisini gösteriyor.

IIşıklandırma ve yapay ağaçlandırma ile ofis içerisinde aslında rahatlamanın en iyi yolunu bulmuşlar gibi de görünüyor. Gerçekten hangi mimar düşündü ise takdir etmek lazım. Yeşilçam konsepti bu anlamda herkesin aklına gelen bir seçenek değildir.

Google Türkiye Ofisi Fuaye

Tabi ki bu anlamda daha fazla merak ettiğiniz seçenekler olabilir. Webrazzi girişim ofisleri serisinde Google Türkiye ofisi içerisinde bir video çekerek bunu herkesle YouTube kanalı üzerinden paylaştı. Bu neden dolayısı ile sizlerde bu videoyu aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz efendim.

ETİKETLER