• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
 • * En az 8 karakter olmalıdır.
 • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Kadın Güneş Gözlüğü Modelleri ve Trendleri

Kadın Güneş Gözlüğü Modelleri ve Trendleri
 • Beğen
  Loading...

Yaz ayları bitti ancak 2021 yaz ayları için kadın güneş gözlüğü modelleri ve trendleri üzerinde sizlere birkaç yeni tasarım sunmak istiyoruz. Bilindiği üzere moda, her geçen gün daha farklı alanlara doğru şekillenmeye başlıyor. Bu şekillenme, geleceğe yönelik olarak bizler için son derece önemli ve stil konusunda da bir nevi yol gösterici demek yanlış olmaz sanıyorum.

Bundan yıllar yıllar öncesinde güneş gözlüklerinde tasarım gibi bir durum söz konusu değildi. Ancak moda evrildi, algılar değişti ve stil trendleri ile alakalı olarak daha yeni alternatifler ön plana çıktı. Artık camsız güneş gözlüğü modelleri dahi ciddi anlamda moda hale geldi. Nasıl yani camsız? Bildiğimiz camsız, sadece çerçeve olarak kullanılan güneş gözlüklerinden bahsediyoruz. Örnek mi? Pis Yedili dizisinde Ayşegül Aldinç, bu anlamda kullandığı camsız gözlük tasarımları ile aslında bu akımda ülkemiz için bir nevi öncü oldu diyebiliriz.

Camsız Güneş Gözlükleri

Tabi ki sadece bu konu üzerinde durmayacağız. Doğrudan sizlere güneş gözlüğü tasarımları üzerine seçenekler tabi ki sunacağız. Ancak önceliğimiz, öncelikle sizleri teorik olarak bilgilendirmek. Güneş gözlüklerini alırken de netice itibari ile artık ciddi manada para veriyorsunuz. Bizde elimizden geldiğince yaptığımız araştırmaları ve uzman görüşlerini sitemiz içerisinde sizlere sunma noktasında adımlar atacağız.

Önceliğimiz güneş gözlüğü alırken (seçerken) nelere dikkat edilmeli sorusu üzerine olacak. Sonrasında güneş gözlüğü teknolojileri üzerinde de duracağız kısaca. Polarize nedir? Fotokromik nedir? UV Protect ya da ZEISS gözlük camları gibi birçok terim üzerinde de kısaca bilgi edinme yoluna gideceğiz.

Güneş Gözlüğü Alırken (Seçerken) Nelere Dikkat Edilmelidir?

Gözlük alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında çok fazla madde var. Yani siz, gidip doğrudan hoşunuza giden bir güneş gözlüğüne parayı basıp tabi ki alabilirsiniz. Yüzde gözlüğün nasıl durduğu önemlidir ve hatta güneş gözlüğü yüz hatlarına göre seçilir. Tabi ki ülkemizde bu hatlara dikkat ederek satış yapan çok az yer var. Bu neden dolayısı ile teoriyi derinleştirmek gerekiyor.

Kadınlar, özellikle görünümlerine dikkat ettiklerinde yaz aylarında güneş gözlüğü kullanımı son derece önemli. Ancak her gözlük ne yazık ki kullanılamıyor. Göz sağlığı, estetik görünüm, gözlük camının özellikleri gibi dikkat etmemiz gereken birçok önemli unsur söz konusudur. Şimdi elimizden geldiğince bu noktada sizleri bilgilendirmek ve fikir edinmenize yardımcı olmak istiyoruz.

Güneş Gözlüğü Alırken (Seçerken) Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaliteli ve Güvenilir Marka

Önceliğimiz her zaman güvenilir markaların kaliteli ve iyi tasarıma sahip ürünlerini almak olacak. Tabi ki giyim markaları gibi akılda tutulacak markalar söz konusu değil. Ancak yine de en iyi ve en güvenilir güneş gözlüğü markaları içerisinde sizlere birkaç öneri sunmamız gerekiyor. Bilhassa kadınlar için gözlük üreten markaları tanımak, sizleri yaz aylarında ciddi manada yönlendirecek unsurlar arasında olacak. Bu markalardan bazıları aşağıdaki gibidir;

 • Burberry
 • Armani Exchange
 • Calvin Klein
 • BVLGARİ
 • Gucci
 • Guess
 • Prada
 • Ray-Ban
 • Michael Kors
 • OSSE
 • Mustang Eyewear
 • Miumiu
 • Emporio Armani
 • Georgio Armani
 • Dolce&Gabbana

gibi dünya genelinde ki birçok büyük marka, kadın güneş gözlükleri konusunda en yeni ve göz alıcı tasarımları bizlere sunuyor. Dikkat ederseniz zaten markaların önemli bir kısmının moda markaları olduğunu da göreceksiniz. Dolayısı ile kesinlikle iyi bir marka tercih edilmeli.

CE (Conformité Européene) Kalite Belgesi Olmalı

Her güneş gözlüğü birinci kalite değildir. Alınan güneş gözlüğünün sahte olup olmadığını nasıl anlarım? Tabi ki garanti ve kalite belgelerinden anlamak mümkün hale gelir. Güneş gözlükleri, zaman içerisinde Avrupa Birliği standartları kapsamında üretilmek zorundadır. Gerçek manada orijinal, kaliteli ve sağlık standartlarına uygun olan güneş gözlükleri CE (Conformite Europeene) belgesi sahibi olmalıdır. Markası her ne olursa olsun aldığınız gözlüklerde bu belgeye dikkat edin.

Gözlük Camları Ultraviyole (UV) Işınlarına Karşı Dayanıklı Olmalı

UV ışınları, bildiğimiz gibi insanın cildine olduğu kadar gözlerine de zarar verme ihtimali olan bir unsur. Dolayısı ile alacağımız güneş gözlüklerinin de buna karşı dayanıklı ve dirayetli olması gerekiyor. Güneş gözlüklerinde genel itibari ile V200, UV400 ve UV600 ibareleri yer alır.

Yaz aylarında UV ışınlarından bizleri en iyi şekilde koruyacak olan UV değerlendirme derecesi ise en az UV400. Yani genellikle güneş gözlüğü alırken UV400 ve üzeri değere sahip bir gözlük tercih etmeniz sizler açısından çok daha ideal olacaktır.

Güneş Gözlüğü Özellikleri

Trend Kadın Güneş Gözlüğü Modelleri

Evet, şimdi geldik en önemli noktalardan bir yenisine daha. Trend kadın güneş gözlüğü modelleri üzerine en çok tercih edilen modeller üzerinde örnekler sunacağız sizlere. En ünlü kadın gözlük markaları ile alakalı sizlere yukarıda birkaç tane marka sunma şansına eriştik. Tabi ki bu markalar, her geçen gün daha yeni tasarımları ve teknolojileri bizlere sunma yolunda somut adımlar atıyor.

Güneş gözlüğü modası her geçen gün yenilik gösteriyor ve şimdilerde kadınlar için bunun araştırmasını yapmak da bir nevi moda hale geldi demek yanlış olmaz. Şimdi sizlere özellikle geçtiğimiz yaz aylarında çok tercih edilen güneş gözlüğü modelleri ile alakalı birkaç örnek sunmak istiyoruz.

Geometrik Güneş Gözlükleri

Gözlüklerde özellikle son dönemde altıgen tasarımlar çok ciddi anlamda popüler. Renkli cam ile birlikte renkli çerçeve ile birleştiğinde mükemmel örnekleri bizlere sunan ve görsellik kazandıran bir tasarım. Tabi ki sadece altıgen güneş gözlüğü değil, birçok farklı geometrik şekil kullanılarak günümüzde alternatif seçenekler sunuluyor. Üçgen, beşgen, yamuk güneş gözlüğü modelleri iyi alternatiflerden olacak.

Geometrik Güneş Gözlüğü Modelleri

Geometrik Güneş Gözlüğü

Kelebek Güneş Gözlükleri

Güneş gözlüklerinde son dönemde özellikle kelebek etkisi ciddi anlamda ön plana çıktı. Yukarıda Ayşegül Aldinç örneği de özellikle bu tasarımları bizler için ciddi manada cazip hale getirdi demek yanlış olmaz. Renkli çerçeveler ile kullanılan mükemmel tasarımlar. Kelebeğin kanatları ve objelerini içeren güneş gözlükleri ciddi manada moda.

Kelebek Güneş Gözlüğü Modelleri

Kelebek Güneş Gözlüğü

Damla (Pilot) Güneş Gözlükleri

Bu gözlük, dünya genelinde Tom Cruise ve Ray-Ban markası ile özdeşlemiş bir gözlük olarak dikkatleri çekiyor. Görevimiz Tehlike serisinde ünlü oyuncunun bu gözlüğü takması ile birlikte dünya genelinde bir akım haline geldi. Tabi ki zaman içerisinde gözlüğün çehresi ve tasarımları ciddi manada değişti. Ancak kadınlar için damla (pilot) güneş gözlüğü modelleri çok daha farklı ve çok daha alternatifli diyebiliriz sanırım.

Damla (Pilot) Güneş Gözlüğü

Renkli Camlar ve İnce Çerçeveler

Yeni trendler her zaman için kadınlar adına belirleyici oluyor. Moda anlamında da sürekli yenilikleri takip ettiğimiz sitemiz içerisinde sizleri bu anlamda bilgilendirme yoluna gidiyoruz. Renkli camlar ve beraberinde kullanılmış ince ve tasarım çerçeveler artık moda. Özellikle de zıt renklerin harmanlandığı göz alıcı gözlükler, kadınların bir inci gibi parlamasına neden oluyor.

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.