• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
 • * En az 8 karakter olmalıdır.
 • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Kadınlar için En İyi Araba Modelleri

Kadınlar için En İyi Araba Modelleri
 • Beğen
  Loading...

Özellikle son dönemde kadınlar için en iyi araba modelleri ve önerileri konusunda Google üzerinde çok ciddi araştırmalar yapılıyor. Yaşam stilimizin değişmesi ile birlikte artık otomobiller, hayatımızın olmazsa olmaz parçalarından birisi. Koronavirüs, özellikle toplu taşıma alışkanlıklarının da tamamen bitmesine neden oldu demek sanıyorum ki yanlış olmaz.

Kadınlar için en uygun arabalar dediğimiz zaman sizler için Türkiye pazarında da yer alan birçok farklı modeli derledik. Tabi ki kadınlar otomobil kullanırken bazı şeylere dikkat ederler. Geniş olmaması ve kolay park edilebilir olması bu anlamda en önemli seçenek. Ve biz kadınlar, estetik açısından erkekler ile çok farklırız. Daha minimalist, daha renkli ve görüntüsü göze hoş gelen seçenekler üzerinde duruyoruz. Dolayısı ile önceliklerimiz de buna göre değişiyor.

Kadınların Otomobilden Beklentileri Nelerdir?

Bizler, her ne olursa olsun gösterişi seven ve bu anlamda kendimizi şekillendiren insanlarız. Dolayısı ile kullandığımız arabaların da bu anlamda bize en iyi seçenekleri sunması son derece mühim demek yanlış olmaz. Tabi ki artık erkeklerin de otomobil beklentileri ve alışkanlıkları evriliyor. Üreticiler de daha pratik, daha teknolojik seçenekler üzerine eğilim gösteriyor.

Renault Clio 5 modeli, özellikle renk seçenekleri ile birlikte beni kendisine hayran bırakıyor. Tabi ki bunu da sizlere örnek olarak sunacağım. Ancak bende bir kadın olarak otomobilden beklentilerim var. Genel hatları ile edindiğim izlenime göre kadınların otomobilden beklentileri aşağıdaki gibidir;

 • Minimalist bir tasarıma sahip olması,
 • Renk seçenekleri anlamında canlı ve klişeleşmiş renklerin dışında seçenekler sunabilmesi,
 • Düz vites yerine daha çok otomatik vites avantajlarını değerlendirebilmesi,
 • Kolay park edilebilir olması,
 • Özellikle güncel otomobil teknolojilerine sahip olması, (Park asistanı, geri görüş kamerası vs.)
 • Yokuş kalkış desteği özellikle kalabalık alanlarda büyük kurtarıcı,
 • Hidrolik direksiyon ve hatta elektronik direksiyon olmazsa olmazlardan, (Fiat City Mode bu anlamda muazzam)
 • Özellikle genç kadınlar için araç içi ses tesisatı ve dokunmatik ekranının bulunması,
 • Klima, ülkemizin yaz şartlarında en olmazsa olmaz özelliklerden,

Doğal olarak beklentilerimizi karşılayacak son derece farklı ve ilgi çekici otomobiller olduğunu söyleyebilirim. Yukarıdaki beklentilerimiz ile uyumlu kadınlar için en ideal otomobil modelleri için uzunca araştırma yaptım. Sıfır olarak alabileceğiniz otomobiller olduğu gibi ikinci el olarak da değerlendirebileceğiniz otomobiller üzerinde sizlere bilgiler sunacağız.

Kadınlar için En İdeal Otomobiller

Kadınlar için En İdeal Arabalar ve Özellikleri

Çok fazla otomobil seçeneği var. Bu otomobillerin her birisinin özelliklerini, renk seçeneklerini ve güncel fiyatlarını sizler için derledim. Ben bir kadın olarak aşağıda sizlere sunduğum tüm arabalar ile kendimi çok farklı ve özel hissedebilirim. Üstelik her türlü yolda, bana yardımcı olan güncel teknolojileri ile de kafam daima rahat olur.

Otomobil teknolojileri artık aldı başını gitti. Dolayısı ile bizlerde bu imkanları en iyi şekilde değerlendirmek yolunda adımlar atıyoruz. Şimdi elimizden geldiğince en güzel otomobillerden başlayarak bir inceleme yapalım.

Renault Clio 5

Renualt markasının Twizy modelinden sonra en minimalist ve en şirin otomobillerinden birisi. Özellikle anahtarsız çalıştırma teknolojisine sahip olması ve otomatik vitesi muazzam. Bununla birlikte aracın konforunun da çok iyi olduğuna dair bilgiler edindim.

Sürekli uzun yol yapan kadınlar azdır. Bu otomobilin 1,0 motor seçenekleri son derece uygun fiyatlı. Özellikle de turuncu ve turkuaz mavisi renkleri ile birlikte ciddi manada fark yaratıyor. Görüntü olarak da gerçekten biz kadınlar için son derece güzel bir görüntüsü var. Özellikle bu yeni tasarım ciddi manada Türkiye’nin en çok satan otomobilleri arasına girdi. Renault Clio 5 fiyatları 2020 yılında ortalama 125,000 TL dolaylarında.

Renault Clio 5

Citroen C3

Fransız otomobil devi Citroen, özellikle geçmişte çok daha minimalist tasarımlar yapardı. Hala bundan vazgeçmiş değil ancak herkes kullanabilsin diye araç hacimlerini de ciddi manada yükseltti demek yanlış olmaz. Citroen, özellikle günümüzde SUV sınıfı için de çok fazla otomobil üretiyor.

Citroen C3 modelinin bizim için görsel açıdan en büyük avantajı çift renk kullanma imkanı. Otomobilin tavanını farklı renk, gövdesini farklı renk seçebiliyoruz. Bununla birlikte otomobil teknolojileri açısından çok donanımlı bir seçenek olarak da dikkat çekiyor. Minimalist açıdan son derece pratik bir araç. Dolayısı ile mutlaka göz önünde bulundurulmalı. Citroen C3 2020 fiyatı ortalama 160,000 TL civarlarında.

Citroen C3

Fiat Panda

Önceki paylaştığımız otomobillere kıyasla çok daha önem arz eden ve çok daha minimal bir otomobil. Öncelikle bu otomobilin hayran kaldığım noktası direksiyonu. Fiat otomobiller, özellikle 2005 yılından itibaren elektronik direksiyon kutusu ile üretiliyor ve City Mode özelliği mevcut. Bu özellik, direksiyonu o kadar yumuşak hale getiriyor ki keyfi inanılmaz.

Tabi ki boyutlar anlamında çok daha düşük. Bir aile otomobili olarak kullanmak çok zor. Ancak sadece kadın kullanımı için son derece ideal bir otomobil modeli demek yanlış olmaz. Renk seçenekleri olarak da yine çok ilgi çekici alternatifleri var. Fiat Panda 2020 fiyatı ortalama 116,000 TL dolaylarında.

Fiat Panda

Ford Fiesta

Ford, ülkemizde özellikle en çok satan otomobillerden birisi. Bundan yıllar yıllar öncesinde çok hoşuma giden bir Ford KA serisi olduğunu hatırlıyorum. Renk seçenekleri ile de harikaydı. Şimdilerde ise o otomobil büyüdü ve Ford Fiesta adı altında satılıyor. B Hatchback sınıfında Türkiye’de kadınların en çok kullandıkları otomobillerden birisi olarak dikkatleri çekiyor diyebiliriz.

Ford, özellikle yardımcı teknolojiler konusunda dünya devi. Kendi kendine park yapan otomobil olarak da dikkat çektiğinden biz kadınlar için ayrıca harika. Farklı renk seçenekleri olarak da yine harika. Minimalist olması, aile aracı olarak kullanılma özelliği de aracı çok cazip kılıyor. Ford Fiesta 2020 fiyatı ortalama 150,000 TL dolaylarında.

Ford Fiesta

Hyundai i10 ve i20

Hyundai, özellikle ekonomik otomobilleri ile dikkat çekiyor ve yakıt açısından da ciddi manada farklı seçenekleri bizlere sunuyor. Hyundai i10 ve i20 modelleri, küçükten büyüğe doğru kendi sınıfının kadınlar için en ideal otomobillerinden birisi. Yine düşük kapasiteli ve şehir içi ekonomik performanslı otomobillerden bahsediyoruz.

Renk seçenekleri olarak biz kadınları da düşündüklerinden dolayı birbirinden farklı seçenekleri sunmuşlar. Bizde elimizden geldiğince bu konular üzerinde duruyoruz. Hyundai i10 2020 fiyatları ortalama 130,000 TL‘den başlıyor. Hyundai i20 2020 fiyatları ise ortalama 155,000 TL civarlarında seyrediyor.

Hyundai i10

Mercedes A180

Alman otomobil devi Mercedes, sağlamlığı ve teknolojisi ile herkesi kendisine hayran bırakan otomobiller tasarlıyor. Üst segment ve kaliteli bir otomobil arayışı içerisinde isek Mercedes A serisi bu anlamda fark yaratıyor. Kadınlar için en iyi ve en uygun otomobiller içerisinde Mercedes A180 ciddi manada ön planda diyebiliriz.

A180, hatchback modeli ile kendi içinde dahi konforlu ve geniş bir deneyimi sunuyor. Bununla birlikte güncel otomobil teknolojileri konusunda da sınıfının en iyisi. Ancak renk konusunda Mercedes markasından sınırları aşmasını bekleyemeyiz. Ağır, oturaklı bir otomobil olarak karşımıza çıkıyor. Mercedes A180 2020 fiyatları ortalama 348,000 TL dolaylarından başlıyor.

Mercedes A180

Nissan Micra

Nissan, özellikle geçmişten günümüze kadınlara Micra modeli ile satış rekorları kırarak ön plana çıktı. Son derece minimalist olarak tasarlanan ancak renk anlamında fazla seçenek sunmayan bir modeldi. Günümüzde ise sunduğu yeşil ve turuncu renk alternatifleri ile birlikte kadınlar için en ideal otomobil modellerinden birisi haline geldi demek yanlış olmaz sanırım.

Güncel otomobil teknolojilerine de ayak uyduran otomobil, konforu ile de dikkatleri çekiyor. Üstelik aile aracı olarak da erkekler dahi sorunsuz bir şekilde bu otomobili kullanabilir. Nissan Micra 2020 fiyatları ortalama 162,000 TL‘den başlıyor.

Nissan Micra

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.