• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Kadınlarda Orgazmı Kolaylaştıran Bitkiler

Kadınlarda Orgazmı Kolaylaştıran Bitkiler
  • Beğen
    Loading...

Cinsellik konusunda özellikle kadınlarda orgazmı kolaylaştıran bitkiler ile alakalı olarak çok ciddi bir araştırma söz konusu demek mümkün. Seks yaparken en önemli ve en keyif veren an, şüphesiz ki boşalma anıdır. Özellikle erkekler, kadınlara nazaran bu anlamda çok daha memnun edilebilir ve etkilenebilir durumdadır. Bir kadının orgazm olabilmesi ve boşalması ise erkekler nezdinde biraz bilgi gerektirir.

Orgazm olmak, kadınlar için oldukça zor bir unsur. Orgazm olamamanın nedenleri içerisinde ise birçok farklı şey sayılabilir. Bu makalemizde özellikle sizlere birçok farklı anlamda bilgiler sunacak ve fikirler sunacağız. Merak ettiklerinizi yorum alanlarımızdan diğer tüm okuyucularımız ile de paylaşma şansına sahip olabileceğinizi unutmayın. Şimdi sizlere elimizden geldiğince bu konuyu kapsamlı bir şekilde sunmak istiyoruz.

Orgazm Nedir?

Orgazm, kadınlar için kullanılan bir tabirdir ve cinsel ilişki esnasında en doruk zevk eşiğine ulaşma anlamına gelen bir tabir olarak bilinir.

Orgazm aslında tek başına bir unsur değil. Kadınlar, cinsel ilişki esnasında çok ciddi anlamda zevk alırlar. Hatta erkeklere göre çok daha fazla zevk aldığımız bir gerçektir. Ancak her kadın, çeşitli fizyolojik ya da psikolojik nedenlere bağlı olarak hazzın doruk noktalarına ulaşamayabilir. Ancak bu doruk noktalara ulaşan kadınların vücutları ciddi anlamda bir tepkime içerisine girer. Kimi kadında bu zevk noktası titremelere dahi yol açabilir. Hatta orgazm sonrasında kadınlarda boşalma dediğimiz durum da ortaya çıkabilir.

Kadınlarda Orgazm Nasıl Olur?

Kadınlarda Orgazm Nasıl Olur?

Cinsel eğilimlerimiz ve fizyolojik unsurlarımızın farklılıklarından dolayı biz kadınlarda orgazm çok daha farklı ve yoğun bir şekilde gerçekleşir. Cinsel ilişkinin en doruk noktaları her kadının çok da fazla bildiği bir nokta değil. Ne olursa olsun öncelikle orgazm konusunun derinliklerini araştırmanız gerekiyor. Uzun soluklu ve gerçek manada psikolojik olarak da etkileyici bir cinsel ilişki bunun olmasına neden olabilir.

Seks esnasında rahim duvarının uyarılması ve bu bölgede meydana gelen kasılmalar sonucunda orgazm meydana gelir. Kadınlarda orgazm vajinal ve klitoral adı altında iki bilimsel isim ile anılmaktadır. Kadınlarda orgazmı kolaylaştıran bitkiler internet üzerinde ciddi manada araştırılan konular arasında yer alır. Peki neden? Orgazm, sadece cinsel ilişki deneyiminin iyiliği ile alakalı bir durum değildir. Fizyolojik özelliklerin de bu anlamda çok ideal seçenekleri sizlere sunduğunu söyleyebiliriz sanırım.

Orgazm ne kadar sürer? Bu soruda yine bizlerce merak edilen sorulardan birisi olarak dikkatleri çeker. Genellikle kadınlarda bu tepkime 15 saniye ile 25 saniye aralığında sürmektedir. Tabi ki orgazm süresini uzatan ilaçlar da vardır. Bunları yine bir üroloji uzmanı desteği ile tüketirseniz çok daha kaliteli bir cinsel ilişki deneyimine ulaşma şansına sahip olabilirsiniz.

Kadınlarda Orgazmı Kolaylaştıran Bitkiler Nelerdir?

Orgazm konusunun doğrudan vücutsal olduğunu daha önceden de söylemiştik. Tabi ki orgazm süresini uzatan ve orgazmı kolaylaştıran ilaçlar, bitkiler ve yiyecekler olduğunu da net bir şekilde söylemek gerekiyor. Bu makalemizin esas amacı da siz değerli kadınlara elimizden geldiğince destek sunacağız.

Orgazm süresinin uzatılmasından ziyade kadınlarda kolay orgazm olmak konusu üzerine eğilmek istiyoruz. Sizlerde merak ettiklerinizi ya da bu anlamda kullandığınız doğal ürünleri yorum alanlarımızdan bizler ile paylaşabilirsiniz. Şimdi bu anlamda faydalı bitkileri inceleyelim.

Kuşkonmaz

Histamin, insan vücudu için olduğu kadar kadın vücudu için de son derece önemli bir bileşen olarak dikkatleri çeker. Vücudun histamin oranlarının yüksek olması, erkek ve kadınlarda orgazm kolaylığı sağlayan unsurlardan birisidir. Doğal kuşkonmaz, içeriğinde yoğun miktarda folik asit bileşiğini barındırır.

Hatta en fazla folik asit barındıran gıdalardan birisi olarak da kabul edilir. Folik asit bileşiği de doğrudan histamin salımını arttırır. Dolayısı ile cinsel ilişki esnasında orgazm olmak ve çok daha yüksek zevk noktalarına ulaşmak mümkün hale gelebilir. Sadece kadınlar için değil, erkekler için de son derece ideal bir gıda modelidir.

Orgazmı Kolaylaştıran Yiyecekler

Bitter Çikolata

Endorfin hormonu, cinsel ilişki esnasında en çok salgılanan hormonal bileşenlerden birisi olarak dikkat çeker. Peki endorfin arttıran yiyecekler içerisinde en ön plana çıkanı hangisidir? Şüphesiz ki bitter çikolata. Bitter özellikli çikolataların insan vücudu için faydaları çok ancak günümüzde orgazm için de son derece ciddi faydaları olduğu da kanıtlandı.

Orgazmı kolaylaştıran yiyecekler listesinde öncelikli olarak sıralayabiliriz. Neden? Bitter çikolatanın içeriğinde yoğun miktarda kakao ve feniletilamin bulunur. Bu bileşenler, cinsel ilişki esnasında da endorfin hormununun salgılanmasını ciddi anlamda arttırır ve hal böyle olunca çok daha şevkli ve zevkli bir ilişki meydana gelir.

Kolay Orgazm Olmanın Yolları

Avakado

Tropikal meyvelerden birisi olan Avakado, insan vücudu için sağladığı mükemmel avantajlar ile de dikkatleri çekiyor. Vücuda sağladığı desteklerden daha ziyade orgazm için sağladığı faydalar ile de ön plana çıkar. B6 vitamini, insan vücudu için birçok farklı anlamda önemlidir.

Cinsel gücü arttıran yiyecekler içerisinde de uzmanların ciddi anlamda önerdiği gıda türlerinden birisi olan Avakado, orgazmı da kolaylaştırır. Testosteron hormanlarını destekleyen ve harekete geçiren avakado meyvesi, orgazm desteği konusunda da mutlaka tüketilmesi gereken yiyecekler arasında başarılı şekilde yer alıyor.

Orgazm Yapan Gıdalar

Yosun

Tüketmesi oldukça iğrenç gelebilir. Ancak her ne olursa olsun kadınlarda cinsel arzuyu arttıran yiyecekler dediğimiz zaman yosun ön plana çıkar. Cinsel ilişki, fizyolojik tepkimeler ile doğrudan alakalı olan unsurlardan birisi olarak kabul edilir. Orgazm olmayı kolaylaştıran bitkiler içerisinde de öncelikli seçeneklerden birisi olarak da kendisini gösterir.

Yosun, libido arttıran yiyecekler arasında da ön plana çıkar. Özellikle günlük yaşantınızda doğal olarak tüketilmesi de çok ciddi anlamda önemlidir. Hipotiroid hastalıklarının bertaraf edilmesi noktasında da son derece önem arz eden seçeneklerin başında geliyor. Uzman önerisi ile tüketilebilir.

Libido Arttıran Yiyecekler

Yulaf Ezmesi

Diyet dönemlerinin kilo vermeyi destekleme ve metabolizmayı çalıştırma açısından olmazsa olmaz yulaf ezmesi olarak dikkat çeker. Tabi ki yemesi ne kadar zulüm olsa da insan vücudu için cinsel sağlık açısından da ideal seçenekleri sizlere sunan unsurlardandır.

1 haftalık zaman dilimi içerisinde en az 3 kere yulaf ezmesi tüketimi, vücuttaki endorfin salgılanmasını ciddi anlamda arttırır. Yulaf, artık marketlerde paket halinde dahi satıldığından dolayı son derece pratik bir gıdadır. Tek başına tüketilmesi oldukça zor olduğundan süt ile karıştırıp yemeniz önemlidir. Hatta yulaf ezmesini blenderdan geçirin ve süt ile muz karıştırın. Mükemmel bir etki alacaksınız.

Orgazm İlaçları

Acı Biber

Şimdi diyebilirsiniz ki acı biber ne alaka? Hemen bunun izahını yapılan bir araştırmayı da örnek göstererek yapalım. Orgazmı kolaylaştıran yiyecekler içerisinde acı biber öncelikli seçenekler arasında kendisini gösterir. Bazı gıdalar, vücudumuzda ki bazı hormonların salınımını ciddi anlamda destekler.

Acı biber ile alakalı olarak ise geçmiş dönemde yapılan bir araştırma bize şunu gösteriyor. Women’s Healt dergisinin yayınladığı bir makaleyi incelediğimizde acı biber içeriğinde kapsaisin maddesi yer alıyor. Kapsaisin ne işe yarıyor? Cinsel ilişki esnasında ki eforu ve kalp hareketliliğini ciddi anlamda destekliyor. Bu da orgazm olmayı kolay hale getiriyor.

Cinsel Performans Arttırıcı Yiyecekler

Bal

Birçok madde açısından incelediğimizde balın insan vücudu için çok faydalı bir bileşen olduğunu net olarak söyleyebiliriz. Bal, içeriğindeki doğal şeker ile birlikte insan vücudunun her anlamda dinamizm kazanmasına yardımcı oluyor. Hele ki doğal petek balının bu anlamda bizlere sunduğu faydaların ne denli önemli olabileceğini anlatmaya cümleler yetmez.

Bal, aynı zamanda kadınların vücudundaki endorfin salınımını ciddi anlamda arttırır. Ancak bundan daha ziyade önemli bir etkisi daha var. Cinselliğe karşı arzuyu arttıran testosteron hormonlarının da salgılanmasını ciddi anlamda arttırıyor ve bu şekilde orgazm olmak çok daha kolay bir hale gelebiliyor.

Orgazm Olduran Yiyecekler

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.