• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
 • * En az 8 karakter olmalıdır.
 • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Ömürlük Bahçe Dekorasyonu Fikirleri (Resimli)

Bahçe Dekorasyonu Fikirleri
 • Beğen
  Loading...

Bu makalemizde hayalini kuranlar için ömürlük bahçe dekorasyonu fikirleri ile alakalı resimli örnekleri sizlere sunacağız. Türkiye’de artık modernleşen zamanın birçok farklı faydası ve getirisi söz konusu. Bildiğimiz üzere dekorasyon konusunda da öncü bazı televizyon programları, insanları bu konuya daha da ilgili kıldı.

Selim Yuhay ve bu gibi dekoratörlerin mükemmel fikirlerini sizler için tek bir makale içerisinde derledik. Hayalinizdeki bahçeyi oluşturmak için bilmeniz gerekenler bu makalenin içerisinde sizlerle birlikte olacak efendim.

Bahçe Dekorasyonu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Öncelikle bir fikrimiz olmalı değerli okuyucular. Fikir de görseller ile, genel bilgiler ile olur ve dekorasyon örneklerini incelemeniz gerekir. Tabi ki bahçenizi de iyi bir şekilde analiz etmek bu noktada önemlidir. Bahçe dekorasyonu için gerekli malzemeler IKEA, Bauhaus, Praktiker, Koçtaş, Tekzen gibi mağazalarda ihtiyacınız olanı bulabiliyorsunuz. Peki nelere dikkat etmek gerekiyor?

 1. Bahçenizin alanını iyi analiz edin ve metrekare açısından hesap yapın.
 2. Bahçenizin çimlendirme çalışmalarına özen gösterin. Yoğun ancak sürekli bakım yapılan çimler bizim için olmazsa olmaz.
 3. Işıklandırma için fikirler edinin. Bir bahçenin en önemli görsel unsuru şüphesiz ki ışıklandırmasıdır.
 4. Bahçe mobilyaları ile alakalı araştırmalar yapın. Hoşunuza giden ürünlerin konsept olarak listesini çıkarın.
 5. Gereksiz materyallerden kaçınarak kaş yapayım derken göz çıkarmayın.
 6. Yeşil alanları öldürmeyin. Bir bahçenin en önemli bileşeni şüphesiz ki yeşillik alanlardır. Hatta yapabilirseniz tüm konsepti yeşillik üzerine kurun.

Bahçenin tüm esprisi sessiz, sakin ve yeşillik olmasıdır. İnsan psikolojisi üzerinde yeşil rengin çok ciddi anlamda olumlu etkileri olduğunu da asla unutmayın.

Resimli Bahçe Dekorasyonu Fikirleri

Çok fazla detay üzerinde duracağız. Görsel olarak sizlere örnekler sunacağımız gibi açıklamalarını da elimizden geldiğince yapacağız. Tabi ki sizlerde yorum kısmından bizler ile fikirlerinizi paylaşırsanız sizlerin de fikirlerini yazı içerisinde isimlerinizi kullanarak ekleyebiliriz. Bu makale tamamen sizlerin desteği ile geliştirilebilir bir makaledir.

Yeşillik Alanları Öldürmeyin

Birinci önemli maddemiz, her ne şekilde olursa olsun görsellik için yeşil alanları asla öldürmeyin. Bahçenin var olma sebebi tamamen yeşilliği ve doğallığıdır. Dekorasyondan anladığınız şey, yeşil alanları bitirip yerine mobilya ya da hazır aksesuarlar getirmek olmamalı. Aksine yeşil alanları çoğaltın ve tamamen yeşillik üzerine bir dekorasyon yapın.

Bahçe Dekorasyonu Önerileri

Geniş Bahçeler için Kamelya Olmazsa Olmaz

Bahçenizin boyutlarını bilmeniz aslında bu açıdan önemlidir. Günümüz modern evlerinin bahçelerinde olmazsa olmazlardan birisi de kamelya konseptidir. Bu konsept, yeşilçam döneminden beri asla ama asla önemini yitirmemiş, aksine yeni tasarımlar ile daha da fazla ön plana çıkmıştır.

Geniş bir bahçeye sahip iseniz her ne olursa olsun bahçenizin bir köşesinde kamelya oluşturmanız önemlidir. Hatta kamelyalar artık hazır olarak satılıyor. Önemli olan, yeşil alanı öldürmeden ve konseptinize uygun bir kamelya seçimi yapmak.

Bahçe Dekorasyonu Örnekleri

Bahçe Mobilyaları için Modern Seçenekler

Bahçe mobilyaları seçerken artık daha modern seçenekleri değerlendirme şansına sahipsiniz. Bilhassa IKEA, ülkemiz pazarına girdiğinden beri bu anlamda standartları çok üst seviye bir noktaya koydu demek yanlış olmaz sanırım.

Bahçenizde çokça zaman geçirmek isteyen biri olabilirsiniz. Rahatlığınıza, görselliğe bir o kadar özen göstermeniz gerekecek. Özellikle rahatlık en büyük amacınız olmalı. Bahçe, sizleri her anlamda kendine hayran bırakmalı.

Bahçe Mobilyaları

Bahçe Işıklandırmaları Her Şeyden Önce Gelir

Türkiye, 4 mevsimi en net şekilde yaşayan ülkelerden birisidir ve bu nedenle coğrafi konumu çok önemlidir. Yaz aylarında özellikle akşamları dahi vaktinizin büyük kısmını bahçenizde geçirme amacı içerisinde olabilirsiniz. Bu nedenle bahçe ışıklandırmalarını en ideal şekilde seçmelisiniz.

Bugün IKEA, Bauhaus, Tekzen gibi markaların mağazalarına gittiğimizde mükemmele yakın bahçe aydınlatması ürünleri görebilme şansına sahibiz. Bu açıdan akşamları iyi düşünerek mükemmel aydınlatma seçenekleri üzerinde durun.

Bahçe Dekorasyonu Aydınlatma

Bahçenizi Modern ve İlgi Çekici Aksesuarlar ile Görselleştirin

Bahçe dekorasyonu, sadece mobilyalardan ya da aydınlatmalardan ibaret değildir tabi ki. Bahçelerinizi daha görsel hale getirebilmek için el yapımı ya da hazır alacağınız bahçe aksesuarları ile görselleştirin. Bu aksesuarlar birçok farklı şekilde karşımıza çıkıyor aslında.

Ağaçları süsleyebilirsiniz, mobilyaları görselleştirebilirsiniz. Masaüstü ya da bahçe üzeri çok çeşitli aksesuar seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Bahçe sizin, kendi keyfinize göre abartmadan aksesuar modelleri üzerinde durun.

Bahçe Aksesuarları

Küçük Sulak Alanlar Meydana Getirin

Bahçelerde özellikle sulak alanlar fazlası ile tercih edilen seçenekler arasında kendisini gösterir. Sizlerde bahçenizde tıpkı en üst kısımda ki videoda olduğu gibi el yapımı sulak alanlar meydana getirebilirsiniz. Bu, aslında görsellik ve psikolojik açıdan sizler için en ideal seçeneklerden birisi olacaktır.

Aynı zamanda bahçemizi ziyaret edecek kuşları da unutmamamız gerekiyor. Bu mükemmel varlıkların susuzluklarını gidermesi için küçük aksesuar modelli su kapları koyabilirsiniz.

Bahçe Havuzu

ETİKETLER