• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Seks Yapmanın Kadınlar için Faydaları Nelerdir?

Seks Yapmanın Kadınlar için Faydaları Nelerdir?
  • Beğen
    Loading...

Bu makalemizde merak edenlerine özel seks yapmanın kadınlar için faydaları üzerinde mümkün mertebe durmak istiyoruz. Öncelikle bu hadise sadece zevkten ibaret bir durum değildir. Vücudun genelinde etki eden ve günlük yaşantınızı da ciddi anlamda etkileyen bir olay. O yüzden hafife de almamamız gerekiyor.

Sex yapmanın faydaları içerisinde erkekler için de birçok faydası söz konusu ancak bu makalemiz tamamen kadınlara özel. Dolayısı ile kadınlar için en ince ayrıntısına kadar detay vererek fikir sahibi olmanız için elimizden geleni yapmak istiyoruz.

Seks İnsan Vücuduna Neden Faydalıdır?

Çok fazla sebep sayabiliriz. Öncelikli olarak vücudunuzun normalden çok daha hızlı reaksiyon verdiği anlardır. Dolayısı ile kan dolaşımı üzerinde çok ciddi bir etkisi vardır. Tabi ki uzun süren ilişkiler bilhassa vücudun birçok farklı noktasına olumlu etki eder.

Kimi zaman heyecan olumsuz etkileri de beraberinde getirse de cinsel ilişki, insan vücudu için faydalıdır. Uzmanlar, özellikle genç çiftler için gecede 1 ya da 2 kere birleşmenin normal olduğu yönünde görüş bildirmekteler. Aslına bakarsanız vücudunuz sağlıksal açıdan buna elveriyor ise cinsel hayatınızı canlı tutmanız gerekiyor.

Seks, sadece cinsel yaşantınız ya da sağlığınız ile alakalı da değildir. Sağlıklı bir evlilik için de son derece önemlidir cinsel yaşam. Dolayısı ile her ne olursa olsun çiftlerin karşılıklı mutlu olacağı bir sex deneyimi her zaman için uzmanların önerdiği bir durum.

Seks Yapmanın Faydaları Nelerdir?

Cinsel İlişkinin FaydalarıBaya baya bir madde sayacağız ve açıklamalarını da yapacağız. Sepetya.com’un bu anlamda ki en büyük ayrıcalığı sizlere doğru ve nitelikli bilgiler sunmak. Uzman makalelerinden derlemiş olduğumuz bu bilgiler, cinsel hayatınızın aktivite açısından yön almasına da yardımcı olacak. Hemen başlayalım.

Kilo Vermenize Yardımcıdır, Kilo Alımını Engeller

Yukarıda da kısaca bahsetmiştik, cinsel ilişkide vücut çok sağlam aksiyonlar alır. Vücut genelinde kan dolaşımı hızlanır ve vücut ister istemez adrenalin hormonunu da bu süreçte salgılar. Vücut bu süreçte yağ yakımına odaklanır.

Ön sevişme dahil yarım saatlik bir cinsel ilişki deneyiminin ortalama 250 – 300 kalori yakmanıza yardımcı olduğunu biliyor muydunuz? Cinsel ilişki, kilo vermenize de kilonuzu korumanıza da yardımcı bir hadisedir.

Kalp ve Damar Hastalıklarına Karşı Koruyucu

Aslında kan dolaşımını hızlandırması başlı başına birçok noktaya faydalı. Ancak bu konu üzerine belli başlı bilimsel araştırmalar olduğunu da ek olarak söylemek gerekiyor. Bu araştırmalara göre haftada 4 ve üzerinde cinsel ilişki, kadın ve erkeklerde kalp – damar hastalıkları açısından ciddi şekilde faydalıdır.

Kan dolaşımının hızlanması sonucu damarlarda tıkanma gibi sorunlar olmaz. Ayrıca vücut yağ yakar ve metabolizmik faaliyetler üzerinde de ciddi anlamda etkileyici seçenekler sunduğunu söylemek de mümkün.

Uykusuzluk Sorunu için Mükemmel Bir Yöntem

Vücudun hormonlarını az çok tanımak aslında hayatınızın geri kalanı için önemlidir. Seks esnasında kadın ve erkek vücudu doğal olarak ENDORFİN (Mutluluk) HORMONU salgılar. Uyku sorunu yaşayan kişiler için endorfin hormonunun salgılanması önemli bir hadise.

Vücut seks esnasında endorfin hormonu salgılar ve aslında vücutsal ve psikolojik olarak bir rahatlama söz konusu olur. Vücut bu arada ister istemez yorgunluk da yaşayacağından dolayı araştırmalar seks sonrası uykunun çok daha kaliteli olduğunu kanıtlamıştır.

Yaşlanmayı Engelleyici Özelliği Mevcut

Cinsel İlişkinin Sağlık için FaydalarıNe alaka diyebilirsiniz. Dünyaca ünlü Türk asıllı Amerika’lı doktorumuz Prof. Dr. Mehmet Öz, bir sene içerisinde yapılan 100 ve üzeri seks deneyimi üzerine konuştu. Kendisinin yaptığı araştırmalara göre bu rakamlarda cinsel ilişki deneyimi, ne olursa olsun yaşlanma üzerinde geciktirici etkiye sahip.

Bağışıklık Sistemi için Güçlendirici Etkisi Bulunur

Bağışıklık sistemi insanın savunma mekanizmasıdır. Düzenli cinsel ilişkiye girerek aslında vücudunuzun bağışıklık sistemi güçlenir. Haftada 2 kereye kadar girilen cinsel ilişkinin bağışıklık sistemini %35 dolaylarında güçlendirdiği savunulur.

Kronik ya da Doğal Ağrılara Tedavi

Vücudunuzun çeşitli bölgelerinde kronik ya da doğal etmenlere bağlı ağrılar zaman içerisinde ortaya çıkabilir. Vücudun cinsel ilişki esnasında endorfin hormonu salgılaması buna da fayda sağlar. Ağrıları unutur ve günlük yaşantınızda belli bir noktaya kadar ciddi anlamda rahatlarsınız.

Kemiklerin Güçlenmesine Yardımcı Etkisi Bulunur

Seks esnasında vücudumuz birçok farklı hormon salgılar ve bu hormonlardan birisi de testosteron hormonudur. Bu hormon, genel olarak kemik erimesi gibi sorunların önüne geçmek açısından önemlidir. Kemiklerin güçlenmesine ve daha sağlıklı hale gelmesine yardımcı olur.

Adet Sancılarınızın Azalmasına Yardımcı Olur, Adet Düzeni Getirir

Seks, kadınlar için özellikle adet dönemi için ciddi anlamda güzel etkileri bulunduğunu söyleyebiliriz. Vücudunuzun salgıladığı hormonlar ve ayrıca vücudun ciddi anlamda rahatlaması, adet döneminde ki sancıları azaltır. Düzenli seks hayatı aslında bu açıdan uzmanlar tarafından ciddi anlamda tavsiye edilir.

Ayrıca adet dönemlerinizde dengesizlik söz konusu ise cinsel ilişki, bunu da düzene sokma açısından yardımcıdır. Bu nedenle düzenli bir seks hayatınız olsun.

Seksin Faydaları

Vajinal Sorunların Önüne Geçmenize Yardımcı Olur

Vajinal bölgede zaman içerisinde kadınlarda kuruluk sorunu kendisini gösterebilir. Zaman içerisinde idrar yollu enfeksiyonlara neden olabilir. Vajinal bölgede meydana gelebilecek sorunların önüne geçme de yardımcı olan etken seks olacaktır.

Özellikle hijyenik bir seks deneyimi çok önemlidir. Seks sonrası genital bölgenin temizliği kadınlar için yine çok büyük önem arz eder.

Psikolojik Açıdan Tam Bir Rahatlatıcı

İnsan psikolojisi genel olarak hassastır ancak bu hassasiyet kadınlarda biraz daha TOP seviyede diyebiliriz. Seks, psikolojik açıdan rahatlamanıza yardımcı olur. Aslında vücut geneline etkilerine baktığımızda bu çok da tahmin edilemez bir durum değil. Düzenli cinsel ilişki yine, yine ve yine çok önemlidir.

DHEA Hormonu Tavan Yapar

Şimdi nedir bu DHEA hormonu? Cinselliğe karşı olan isteklerinizin artmasını sağlayan bir hormon türüdür. Seks, yine beraberinde seksi getirir bunun tam açıklaması olacaktır. Düzenli cinsel ilişki deneyiminin artıkden DHEA hormonu sayesinde sekse karşı olan arzunuz artarak devam edecektir. Fazlası zarar mı? Yorumunu size bırakıyoruz efendim.

İçerik Kopyalama Yasal Uyarı