• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Selülit Nedir? Neden Olur? Tedavisi

Selülit
  • Beğen
    Loading...

Kadınların özellikle yaz aylarında çok araştırdığı selülit nedir, neden olur? Tedavisi ve selülit kremi önerileri üzerinde bilgiler sunacağız. Bildiğimiz gibi cilt bakımı, özellikle biz kadınlar için son derece önemli ve dikkat edilmesi gereken hususlardan. Özellikle biz kadınların ciltlerinde ki hassasiyet, zaman içerisinde çok çeşitli sorunları da beraberinde getirebilir ve dolayısı ile ortaya çok büyük soru işaretleri de çıkabilir.

Selülit, bilhassa kadınların en çok yakındıkları konulardan birisi olarak dikkat çekiyor. Özellikle yaz aylarında dış görünüşü en ciddi anlamda tehdit eden rahatsızlıkların başında geliyor. Dolayısı ile bizde bu makalemizde öncelikle siz değerli okuyucularımızı bilgilendirmek istiyoruz. Tabi ki önlenemez bir rahatsızlık değil ve tedavisi mevcut. Ancak selülit bakımı konusunda da önceden bilgi sahibi olmak ve buna evrilmek çok önemlidir. Şimdi herkesin merak ettiği o soru ile başlayalım.

Selülit Nedir?

Selülit, dermatoloji biliminde özellikle baldır arkası ve uyluk bölgesinde yağ tabakalarının oluşmasına müteakip kendisini gösteren çukurumsu yüzey görüntüsüdür.

Vücut yağ oranı kontrolü özellikle biz kadınlarda çok büyük önem arz eder. Yağlı bir kadın vücudunun zaman içerisinde birçok bölgesinde sarkmalar ya da doku bozulmaları görülebilir. Göğüsler ve karın bölgesi, bunun en büyük özelliklerinden birisidir. Selülit sorunu da yine özellikle bölgesel yağlanma sorununa ilişkin olarak ortaya çıkan ve bacak estetiğini ciddi anlamda bozan unsurların başında geliyor.

Selülit sorunu, özellikle kadınların ciddi manada araştırdığı unsurlardan ve dermatoloji uzmanları bu konuda sürekli uyarılar yapıyor. Bizde elimizden geldiğince bu makalemizde sizleri bilgilendirmek ve fikir edinmenizi sağlamaya yardımcı olmak istiyoruz.

Selülit Nedir?

Selülit Neden Olur?

Selülit oluşumunun nedenleri, biz kadınlarca çokça merak edilen unsurlardan birisi olarak dikkatleri çekiyor. Çok da hakkımız var. Netice itibari ile önlemini almak zorunda isek sebeplerini ve etkenlerini en iyi şekilde bilmemiz gerekiyor. Bizde dermatoloji uzmanlarından derlediğimiz ortak fikirleri sizlere sunmak ve fikir edinmenizi sağlamak istiyoruz.

Selülitin oluşumundaki en büyük etken deri altı bağ dokularının yağlanma ile olan ilişkisidir. Dermatoloji uzmanları, yaptıkları araştırmalar boyunca selülitin nedenleri üzerine kesin bir açıklama yapamamışlardır. Aslında bu da çok ciddi manada aksak yönlerden birisi olsa da bugün biliyoruz ki en önemli etkenlerinden birisi YAĞLANMA. Vücut yağ oranı dengesi çok önemlidir. Rutin bir insanın vücudunun yağ oranı %10 ile %20 arasında olmalıdır. Bu rutin tabi ki yağsız bir vücut her zaman daha önemlidir ancak burada ciddi şekilde sıkıntılar yaşıyoruz.

Vücutta biriken yağlar tek bir noktada kalmaz. Zaman içerisinde vücudun geneline yayılır ve savunmasız olan bölgelere yerleşerek kalıplaşır. Üst bacak kısmı da bu kalıplaşabilecek bölgelerden birisidir. Esnek bir deri ve altında çokça fazla kas yığını var. Buranın yağlanması kolay olduğu gibi yağlarını yakması da ciddi anlamda kolaydır. Ancak her ne olursa olsun bilinçli olmak ve ne yapacağımızı çok iyi bilmek gerekir.

Selülit oluşumunda özellikle yağ yakımı çok önemlidir ki bölgesel sıkılaşma konusunun da önemi çok fazladır. Peki bu selülit başımıza geldi, ne olacak? Yaşantınızı değiştirecek ve o bölgedeki kan akışını harekete geçireceksiniz. Genel hatları ile birlikte tabir kullanmamız gerekirse SAĞLIKLI YAŞAM için somut adımlar atmak zorundasınız.

Selülit Nedenleri

Selülit Tedavisi

Çok zor, yani selülit tedavisi kalıcı olarak çok da mümkün olmayan bir şey. Çünkü bunun en etken sebeplerinden birisi de insanların bilinçsiz bir şekilde hareket etmesi. Estetik selülit operasyonları özellikle kadınlar nezdinde çokça fazla araştırılıyor. Çok yüksek paralar ödenerek bu tedavileri alıyorsunuz ve ne yazık ki bir zaman sonra yine oluyor. Neden? Çünkü doğru yaşamıyoruz.

Bu bir estetik hastanesine gittiğinizde sizlere selülit tedavisi için Liposuction, Lazer Lipoliz Uygulaması gibi birçok farklı alternatif tedavi yöntemi önerilir. Ancak insan vücudu, gelişen etkenlere karşı değişebilecek yapıya sahip olduğundan dolayı sizin doğru yaşamanız gerekiyor. Biz size öncelikli olarak selülitin tıbbi tedavi yöntemleri ile alakalı bilgiler sunacağız. Buna yönelik olarak merak ettiklerinizi de yorum alanlarımızdan sorabilirsiniz.

Liposuction Tedavisi

Liposuction nedir, öncelikle bunun cevabını verelim. Ciltte yapılan analiz sonrasında yağların toplandığı alanların tespit edilmesi sonucu kesiler ve kanüller yardımı ile yağların o bölgeden toplanması işlemidir.

Aslına bakarsanız üst bacak kısmından yağ toplamak ciddi anlamda soru işareti gibi görünüyor olabilir. Ancak her ne olursa olsun bizler bu anlamda sizleri daha kapsamlı bir şekilde bilgilendirmek istiyoruz. KESİ teriminden korkmayın çünkü o kadar büyük kapsamlı bir cerrahi operasyon değil. Yağlanmanın olduğu bölgeden özellikle kalıplaşmış yağların tespit edilerek o bölgeden toplanması işlemidir.

Cilt sıkılaştırma konusunda da kullanılan bu yöntem, özellikle karın bölgelerinde ki yağlanmalar için %100 etkili sonuçlar verir. Ancak konu selülit olunca birçok farklı uygulama modeli de söz konusudur. Ancak tedavi birimleri arasında da kesinlikle ön plana çıkar.

Selülit Tedavisi

Lazer Lipoliz Tedavisi

Lazer lipoliz nedir, yine öncelikle bundan bahsedelim sizlere. Lazer tedavisi olarak bilinir ancak bunun biraz daha kapsamlı şekilde açıklamasını yapmak gerekiyor. Diod Lazer teknolojisi, özellikle insan vücudundaki kalıplaşmış yağların parçalanması için önemli bir teknolojidir. Lazer lipoliz uygulaması da Diod ışınlarının deri altına nüfuz etmesi ile birlikte bölgesel yağların parçalanması ve yakılmaya hazır hale gelmesini sağlar.

Selülit, özellikle yağların oluşumuna bağlı olarak ciltte meydana gelen gevşeme nedeni ile ortaya çıkan bir hastalıktır. Bu teknoloji sayesinde yağlar parçalanıyor ve bölgedeki deri tabakası tekrardan toparlanmaya hazır hale geliyor. Dolayısı ile çok önemli bir seçenek olduğunu da net olarak söyleyebiliriz size.

Selülit tedavisi kesin olarak bu yöntemle geçer diyebileceğimiz herhangi bir yöntem yok. Estetik operasyonlar ile birlikte tabi ki ciddi manada düzelme meydana gelebiliyor. Ancak selülitten korunma yolları bu noktada sizler için çok daha anahtar bir bilgi olacak.

Selülitten Korunma Yolları

Selülitten korunmanın doğal yolları üzerine sizlere çok önemli bilgiler sunmak istiyorum değerli kadınlar. Türkiye genelinde özellikle bu sorun ile mücadele etmek zorunda olan çok fazla kadın var. 2021 yaz aylarına hazırlık için bu makale sizlere mükemmel imkanlar sunacak demek yanlış olmaz sanırım. Selülit ile mücadele konusunda bizlere doğrudan seçenekler düşüyor.

Gidip estetik merkezlerinde tedavi de yaptırsanız doğru beslenmez ve egzersiz yapmazsanız bu sorun tekrar ortaya çıkacaktır. Bugün bir liposuction tedavi fiyatı 20,000 TL dolaylarında. Lazer lipoliz tedavi fiyatı ise yine aynı dolaylarda. Bu neden dolayısı ile selülitten korunma yolları noktasında sizlere en ideal seçenekleri sunabilmek için elimizden geleni yapacağız.

Günlük En Az 2,5 Litre Su Tüketimi

Su, insan vücudu için her zaman en çok önem arz eden unsurlardan birisidir. Birçok kişi bilir, birçok kişi bilmez. Ancak vücut, yakılan yağları idrar yolu ile dışarı atar ve su tüketimi pH dengesi için olduğu kadar yağların atılması için de önemlidir. Metabolizma faaliyetlerinin de düzgün olması doğrudan su tüketimi ile alakalıdır. Dolayısı ile vücutta ki kan dolaşımı da artar ve yağ tutma diye bir şey de kalmaz. Kilo verir, yağ yakarsınız ve ne olursa olsun selülit ile mücadele edersiniz.

Selülitten Korunma Yolları

Günlük Egzersiz ya da Hareketlilik

Egzersiz, insan vücudu için en vazgeçilmez unsurlardan birisi olarak dikkatleri çekiyor. Doktorlar, insan vücudunun genel sağlığı için günlük egzersizin olmazsa olmazlardan birisi olduğunu herkese beyan ediyor. Selülit için de yürüyüş ciddi manada önemlidir. Dermatoloji uzmanları, günlük en az 10,000 adım atmanın faydaları üzerine mükemmel fikirler veriyor. Bu hareketlilik, bacak bölgesinde de hareketliliğe ve kan akışının hızlanmasına neden olur. Dolayısı ile sizler için son derece faydalı seçeneklerden birisi olacaktır.

Selülit ile Mücadele

Günlük Tuz Tüketimini Sınırlayın, Hatta Bitirin

Tuz, insan vücudunun su tutmasına ve ödemlenmesine neden olur. Bununla birlikte baktığımız zaman tuz tüketimi ile alakalı olarak her uzman çok ciddi anlamda bilgilendirmeler yapar. Tuz, yağlanma nedenlerinden de birisidir ve vücutta ki yağların kalıp halinde kalmasına neden olur. Günlük tuz tüketimi maksimum 1,5 çay kaşığı olmalıdır. Bu, hem vücudunuzun ödem tutmaması hem de yağlanmanın önlenmesi açısından çok önemlidir.

Selülit Tedavi Yöntemleri

Karbonhidrat ve Şekerden Uzak Durun

Karbonhidrat, insan vücudunun gün içerisinde sınırlı olarak tüketmesi gereken bileşenlerden birisidir diyebiliriz sanırım. Şeker de aynı şekilde. Nedir kural, 3 BEYAZDAN UZAK DURACAĞIZ. Un, şeker ve tuz bu anlamda selülitten korunma yolları ile alakalı olarak da seçenekler kendisini gösteriyor. Karbonhidratı özellikle hayatımızdan çıkarmamız gerekiyor. Bunu bir anda kesmek çok zor ancak en azından hamur ve ekmek tüketimine yönelik sınırlama çok önemlidir. Yapay şekerli gıdalardan da uzak durmak gerekiyor.

Selülit Fırçası

Selülit Fırçası Masajı

Selülit fırçası, birçok kişi tarafından bilinen ancak birçok kişinin de fazla bilgi sahibi olmadığı konular arasında yer alır. Sert yapıya sahip bu fırça, deri altına da nüfuz ederek o bölgedeki kan akışının hızlanmasına neden olur. Kan akışı hızlandığında deride kalıplaşmış olan yağların parçalanması ve idrar yolu ile atılması çok daha ideal bir hale gelebilir.

Selülit fırçası nasıl alınır sorusuna ilişkin olarak internet üzerinde birçok farklı bileşenden bunun satışları mevcut. Günlük olarak sabah ve akşam olmak sureti ile yardımcı kremler kullanarak selülit masajı yapmayı ihmal etmeyin.

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.