• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Türkiye’de Kış Tatili için Gidilebilecek Yerler

Türkiye'de Kış Tatili için Gidilebilecek Yerler
  • Beğen
    Loading...

Bu makalemizde özellikle kış turizmi için araştırma yapanlara Türkiye’de kış tatili için gidilebilecek yerler üzerine bilgiler sunacağız. Türkiye, bulunduğu coğrafik konumu itibari ile dört mevsimi tam anlamı ile yaşayan bir ülke. Dolayısı ile kış turizmi için de en çok fark yaratan ülkelerden birisi olarak dikkat çekiyor demek yanlış olmaz.

Kış turizmi, bilhassa ülkemizde Bursa, Kayseri, Erzurum gibi bölgelerde ki turistik noktalarda fark yaratıyor. Karadeniz’de de kış tatili için mekan önerileri çok fazla. Ancak biz ilk bazında sizlere birkaç öneri sunmak istiyoruz.

Kış Aylarında En İyi Tatil Rotaları

Çok fazla seçenek üzerinde durabiliriz. Hatta ülkemizin hemen hemen her noktası kış turizmi için ideal. Ancak yine de siz ne tarz bir konsept içerisinde tatil yapmak istediğinizi seçmeniz gerekiyor. Bu anlamda birkaç bölge önerimiz var. İşte sepetya.com farklı ile kış aylarında en iyi tatil rotaları

Bolu – Abant

Bolu - Abant

Bolu Abant gölü çevresinde ki oteller, özellikle kış turizmi için en mükemmel şekilde hazırlanmış. Büyülü tablolarda gördüğünüz o manzarayı kış aylarında Bolu Abant mevkiinde yaşarsınız. Hareketten uzak, sakin bir otel deneyimini yaşamak mı istersiniz? Sevdiğiniz ile gidip aşk tazelemek ya da sakinleşmek.

Donmuş Abant gölü manzarası ve yüzlerde otelin ışıklandırması ile gece saatlerinde bilhassa adeta bir boyama tablo içerisinde hissedersiniz. Beyaza boyanmış çam ağaçları sizi kendisine hayran bırakır. Kış tatili için öncelikli önerimizdir.

Bursa – Uludağ

Bursa - Uludağ

Türkiye’nin kış turizmi denilince akla ilk gelen bölgelerinden birisi de Bursa Uludağ olacaktır. Kış turizmi konseptli otelleri ile birlikte özellikle kar dönemlerinde sizlere mükemmel sosyal imkanlar sunar. Kayak merkezleri ve ayrıca özel konseptli otelleri sayesinde aradığınızı bulmanıza tam olarak yardımcıdır.

Bursa merkezinden teleferik yardımı ile çıktığınız Uludağ, kış turizmi için dünya genelinden binlerce ziyaretçi ağırlar. Bu noktada tam bir cazibe merkezi olarak da dikkat çekiyor. Ulaşım bakımından İstanbul’a yakınlığı da önem arz eden bir diğer faktör.

Erzurum – Palandöken

Erzurum - Palandöken

Erzurum – Palandöken dağı, kış turizmi için kayak merkezi konseptini de arayanlar için en olmazsa olmaz seçeneklerden birisi olarak dikkat çekiyor. Türkiye ve dünyanın her noktasından ziyaretçiler, Bursa dışında öncelikli olarak Erzurum’u seçmektedir.

Tabi ki konsept olarak turistik açıdan baktığımız zaman Bursa – Uludağ kadar aktif değil. Ancak bundan birkaç sene önce Kış Olimpiyatları da düzenlendi. Bu anlamda da dünya geneline iyi bir tanıtımı oldu demek yanlış olmaz. Öncelikleriniz arasında bulundurmanız gereken bölgeler arasında yer alıyor.

Kayseri – Erciyes

Kayseri - Erciyes

Türkiye’de ki turistik kayak merkezleri dediğimiz zaman yine olmazsa olmazlardan birisi Kayseri Erciyes dağı olarak dikkat çeker. Bu bölgede de zaman içerisinde Ramada gibi şirketler, turistik oteller oluşturdu. Teleferik sistemi getirildi ve artık Erciyes, kış turizmi için cazibe merkezlerinden birisi haline geldi.

Kayak merkezleri ile de sizlere eğlenceli bir vakit geçirme imkanı sunan Erciyes bölgesi, eğlence mekanları anlamında da fark yaratıyor. Dünya genelinden ziyaretçilerin uğrak mekanlarından birisi oldu da diyebiliriz. Her sene daha fazla turist ağırlayan bölge, her geçen gün biraz da büyüyor ve kendi reklamını kendi yapıyor.

Rize – Ayder Yaylası

Rize - Ayder Yaylası

Karadeniz, yaz aylarında ayrı bir güzelliği kış aylarında apayrı güzellikleri bizlere sunar. Bu anlamda alternatiflerine nazaran baktığımızda ciddi anlamda fark yaratıyor. Sakin bir kış tatili arayanlar için Rize – Ayder yaylası en iyi alternatiflerden birisi olacak.

Karadeniz’in yaylalık bölgeleri, kış aylarında beyaza bürünür ve bu anlamda turistik açıdan ciddi anlamda ön plana çıkar. Yeni konsept otelleri ile birlikte kış aylarında adeta bir inci durumundadır.

Karabük – Safranbolu

Karabük - Safranbolu

Karabük – Safranbolu, sadece kış aylarında ki büyülü görüntüsü ile değil dokusu ve mimarisi ile de dikkat çeken bir bölge. Osmanlı’dan günümüze kadar kendi mimarisi dokusunu asla bozmayan ve zaman içerisinde turistik hale gelen bölgelerden.

Karabük, aslında zaman içerisinde ciddi anlamda gelişim gösterdi. Safranbolu, bilhassa turistlerin merak ve heyecanla geldiği bölgeler arasında yer alıyor. Kış aylarında bilhassa ön planda tutulabilecek bölgeler arasında.

Ordu – Boztepe

Ordu - Boztepe

Yine Karadeniz ve yine kış aylarında büyüleyen bölgelerden bir yenisi daha sizlerle. Karadeniz’in eşsiz görüntüsünü mükemmel otellerde seyretmek ve huzur bulmak ister misiniz? Ordu Boztepe, bu anlamda sizlere en mükemmel seçenekleri sunuyor ve adından söz ettiriyor.

Kuzey Yıldızı dizisi de bu bölgelerde çekildiğinden dolayı aslında tanıtımı çok daha etkin bir şekilde yapılıyor. Kış turizmi için mutlak surette ön planda tutulması gereken bölgeler arasında öncelikli sıraya koymak mantıklı.

Şile – Ağva

Şile - Ağva

Listemizin son sırasında ise İstanbul bölgesinde bulunan Şile – Ağva yer almaktadır. Ağva, özellikle lüks otelleri ile birlikte sizlere mükemmel bir konaklama imkanı sunar. Türkiye genelinde de en çok ziyaret edilen yerel turistik bölgeler içerisinde şüphesiz ki ilk sıralarda yer alır.

Türk dizilerinde İstanbul’da genellikle gidilen göl kenarı otel ortamları Şile Ağva bölgesinde yer alır. Tam bir cazibe merkezi.

İçerik Kopyalama Yasal Uyarı