Yılbaşı için Vizesiz Gidilebilecek Ülkeler - SEPETYA | Kadın, Güzellik, Moda, Sağlık ve Dahası

  • * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Sepetya 1093x250 Reklam Alanı

Yılbaşı için Vizesiz Gidilebilecek Ülkeler

Sepetya 728x90 Reklam Alanı
Yılbaşı için Vizesiz Gidilebilecek Ülkeler
  • Beğen
    Loading...
Sepetya 728x90 Reklam Alanı

2020 yılına girmemize birkaç gün kaldı ve yılbaşı için vizesiz gidilebilecek ülkeler ile alakalı sizleri bilgilendirmek istedik. Birçok kişide gelenek olmuştur ki yılbaşı akşamları mutlaka bazı ülkelere gitme isteği doğar. Aslında ülkeleri gezmek, kültürleri tanımak ve faaliyetlerde bulunmak, yılbaşı tatilleri kapsamında yapılabilecek en güzel şeyler arasında.

Yeni yıl, özellikle yabancı ülkelerde, Türkiye’ye nazaran daha canlı ve eğlenceli bir şekilde kutlanır. NOEL, özellikle diğer dini inanışlarda son derece önemli bir kültürel olay. Dolayısı ile bu deneyimi yurtdışında ki bazı ülkelerde yaşamak, aslında heyecan verici bir deneyim olsa gerek.

Yılbaşında Vizesiz Ülkelerin Rotası

Çok fazla ülke var ancak özellikle yılbaşı döneminde sizleri ortamı ile, insanları ile heyecanlandıracak ülkeleri derlemek istedik. Noel geleneğine uygun olarak mükemmel organizasyonlar yapan bu ülkeler, vizeden muaf şekilde gidilebiliyor. Ülkemiz, her geçen gün daha fazla ülke ile vize anlaşması imzalayarak bu anlamda büyük insiyatifler de sunuyor. Hemen bu anlamda sizlere birkaç farklı ülke önerisi sunmak istiyoruz.

Singapur (Singapour)

Malay Adası kapsamı içerisinde yer alan mükemmel bir kıyı ülkesi diyebiliriz Singapur için. Yapılan anlaşmalar sonrasında ülkemiz vatandaşlarına vize kalktı. Özellikle Christmas kapsamında son derece mükemmel organizasyonlar ile harika seçenekleri bizlere sunuyor. Ayrıca Singapur barları, rooftop havuzları ve modern dünya mutfağından seçenekler sunan lüks restoranları ile ön planda yer alan bir ülkedir.

Singapur

Tayland (Thailand)

Güneydoğu Asya ülkeleri içerisinde şüphesiz ki mutlaka gezilip görülmesi gereken başlıca seçeneklerden birisidir. Tayland Krallığı ya da eski adı ile Siam, hali hazırda Asya kültürünün ve Çin geleneklerinin yaşatıldığı bir ülke durumunda. Sınır komşusu olarak da Malezya ülkerine komşudur. Özellikle modern görüntüsü ile fark yaratırken keşiş tapınakları son derece muazzam bir kültürel yapıyı bizlere sunar. Türk vatandaşları, Tayland ülkesine vizesiz girebilir. Başkent Bangkok, özellikle yılbaşı akşamlarında sizlere harika bir deneyimi sunar.

Tayland

Maldivler

Karmaşık ve gürültülü yılbaşı organizasyonları yerine daha farklı bir deneyim yaşamak isteyenler için en iyi alternatif maldivler olacaktır. Özellikle Türkiye’den direk uçuşların bulunduğu bu bölge, görüntüsü ile dahi bizi kendisine hayran bırakıyor.

Tertemiz okyanus suları ve aynı zamanda bu suların çevresine oturtulmuş mükemmel ötesi otel konseptleri. Sizlere ihtiyacınız olan huzur ve pozitif enerjiyi maksimum sessizlikte ve yüksek hizmet kalitesi ile sunuyor. Okyanus suları olduğu için tehlikeli deniz canlıları muhakkak ki var. Ancak ne olursa olsun sakin ve huzurlu bir yılbaşı tatili deneyimi için maldivler muazzam.

Maldivler

Lübnan

Yılbaşı akşamlarında yine eğlenceli seçenekler arayışı içerisinde iseniz Lübnan, bu noktada sizler için en ideal vizesiz seçenekler arasında olacak. Özellikle Lübnan başkenti Beyrut, eğlence mekanları ve içkileri ile son derece meşhur bir cazibe merkezi olarak kendisini gösteriyor. Yılbaşı akşamları ise yine bu anlamda ciddi şekilde fark yaratıyor.

Restoranlarında dünya genelinden lezzetleri deneyim edebileceğinizi unutmamak gerek. Ayrıca yılbaşı zamanlarında dünya genelinden isimleri de bünyesinde ağırlayan önemli ülkelerden birisi konumundadır.

Lübnan

Katar

Arap yarımadasının en modern, en zengin ve en lüks ülkelerinden birisi olarak dikkat çeker. Çok kısa bir zaman dilimi içerisinde Orta Doğu ülkeleri içerisinde en gelişmiş ülkelerden birisi olmayı başardılar. Müslüman bir ülke ve aslında yılbaşı akşamları bizim alışkanlıklarımıza göre hemen hemen aynı diyebiliriz.

Katar’ın başkenti Doha, özellikle yılbaşı akşamlarında son derece canlı bir hale bürünür. Bununla birlikte Katar, mutfağı ve eğlence merkezleri ile de dikkat çeken bir ülkedir. Türkiye ile olan yakın ilişkiler sonrasında Katar vizesi kalktığından en ideal rotalar arasında yer alır.

Katar

Andorra

Kendine has mimarisi ve yaşam tarzı ile dünyanın en göz alıcı ülkelerinden birisidir. Her ne kadar fazla ön planda olmayan bir sömürge ülkesi olsa da zaman içerisinde turistik bir cazibe merkezi haline büründüğü gerçeğini değiştirmez. Fransa ve İspanya arasında kalan küçük bir ülke olan Andorra, Prenslik yönetim şekli ile karşımıza çıkıyor.

Andorra başkenti olan Andorra La Vella, yılbaşı akşamlarında sakin ve bir o kadar da etkileyici deneyimi sizlere sunuyor. Dünyanın dört bir yanından gelen elit ziyaretçiler, eğlenceli ancak fazla abartıdan uzak bir yılbaşı akşamı geçiriyor. Otelleri ve manzaları noktaları ile dikkat çekici bir ülke. Kıyı ülkesi olmamasına rağmen mükemmel bir deneyim.

Andorra

Azerbaycan

Kardeş ülkemiz Azerbaycan, yılbaşı akşamlarında her zaman için en ideal rotalarımızdan birisi olmuştur. Türkiye’de ki ünlü sanatçılar da genellikle yılbaşı organizasyonları için Azerbaycan’da mekanlar ile anlaşır ve burada sevdikleri ile buluşur.

Müslüman ülkeleriz ve yılbaşına bakış açımız hemen hemen aynı. Canlı ve sıcak bir yılbaşı deneyimi için vizesiz olarak gidebileceğiniz Azerbaycan, en iyi rotalarınızdan birisi olarak ön planda olmalı.

Azerbaycan

Sırbistan

Balkan ülkeleri içerisinde şüphesiz ki en göz alıcı seçeneklerden birisi olarak dikkatleri çekiyor. Noel geleneklerinin olması nedeni ile yılbaşı akşamlarında sizler için en ideal seçeneklerden birisi olarak ön plana çıkacak demek yanlış olmaz. Sırbistan başkenti Belgrad, bu anlamda en önemli cazibe merkezleri arasında yer alır.

Tuna Nehri kıyısında yer alan lüks restoranlar ve eğlence mekanlarına giderek mükemmel bir yılbaşı akşamı geçirebilirsiniz. Bu anlamda deneyimi sonuna kadar yaşayın.

Sırbistan

Arnavutluk

Listemizde son olarak yine bir balkan ülkesi Arnavutluk yer alıyor. Uzun yıllar Osmanlı Devleti himayesinde olmuş olan bu ülke, mimarisi ve mekanları ile kısa zaman içerisinde fark yarattı diyebiliriz. Arnavutluk başkenti Tiran, özellikle yılbaşı akşamlarında insanlar için çok önemli bir eğlence alanı olarak karşımıza çıkıyor.

Lüks restoranları ve eğlence merkezlerinden ziyade özellikle de özel yılbaşı organizasyonları ile eğlenceli vakit geçirmek isteyenler için birebir.

Arnavutluk

İçerik Kopyalama Yasal Uyarı

Sepetya 728x90 Reklam Alanı
ETİKETLER